اسکوتر برقی

مشاهده همه 15 نتیجه

اسکوتر برقی

اسکوتر برقی

اسکوتر برقی چیست؟

اسکوتر برقی یک‌وسیله‌ی تفریحی و هوشمند است که به آن هاوربورد نیز گفته می‌شود.

این اسکوتر مدت زیادی نیست وارد بازار شده‌ است اما در همین مدت زمان کم توانسته محبوبیت فراوانی بین کودکان و نوجوانان پیدا کند. این وسیله، وسیله‌ چندان پیچیده‌ای نیست و از اتصال چندین چرخ به یک محور ثابت تهیه شده‌است که موتور آن باتری‌خور و قابل شارژ است.

اسکوترهای شارژی امروزه در کنار اینکه یک وسیله برای سرگرمی و تفریحات به حساب می آیند، در سیستم حمل و نقل شهری نیز کاربرد پیدا کرده و مورد استقبال بسیاری قرار گرفته اند.

تمایل به طی کردن مسیر با سرعت بالا و قدرت مانور فوق العاده شاید همان چیزی باشد که هر کسی را به وجد آورد. اسکوترهای هوشمند برقی همان انقلاب بزرگ در متدهای حمل و نقل شخصی هستند که با کاربری های جذاب و مختلفی که دارند امروزه کسی نیست که آن ها را نشناسد یا نسبت به آن ها بی تفاوت باشد.

این وسیله‌ی برقی دارای پدال‌های کنترلی مانند پدال گاز و ترمز نمی‌باشد اما سنسورهایی دارد که با فشار پا می‌توانند حرکت کاربر را کنترل کنند‌. این دستگاه به گونه‌ای طراحی شده‌ است که می‌تواند سرعت خود را با میزان فشار پای وارده به سنسورها هماهنگ کند. یعنی سرعت اسکوتر برقی رابطه‌ی مستقیمی با نیروی پای وارد شده دارد و به هر میزان که فشار وارده به این دستگاه افزایش پیدا کند، سرعت آن نیز افزایش می‌‌یابد.

گاهی اوقات ممکن است فشار پا زیاد باشد و اسکوتر نتواند این فشار را تحمل کند. در نتیجه‌ی این حرکت، سنسورهای اسکوتر برقی کارایی خود را از دست می‌دهند و ممکن است خراب شوند.

 

اسکوتر هوشمند

 

اسکوترهای هوشمند برقی همان قدر جذّاب هستند که از شکل و شمایلشان معلوم است و شما را با خود به جایی می برند، کیلومترها دورتر از تخیّلاتتان.

قدرت مانور بالا، سرعت قابل تنظیم ، طرح و رنگ و مدل های بی شمار، و در نهایت راحتی استفاده از اسکوترهای هوشمند برقی باعث شده تا این اسکوترها اولویت اوّل خیلی از ما با هر رده سنّی، برای گرفتن یک هدیه تمام عیار و بی نظیر باشند. برای استفاده از این اسکوترهای برقی هوشمند، تمام چیزی که باید بلد بود ایستادن روی آن هاست، و هدایت و کنترل رو به جلو، عقب و حتی چرخش به چپ و راست به راحتی با تغییر زاویه ی بدن و مانور وزن بدن روی اسکوتر ها انجام می شود.

اسکوتر های برقی هوشمند در انواع مختلف مدل ها، مناسب برای هر رده ی سنّی و قابل استفاده در محیط کار، خیابان و از همه مهم تر برای اوقات فراغت و تفریح (حتی بر روی سطوح شیب دار) است.

مدل های معمولی اسکوتر های هوشمند(6.5 ، 8 و 10 اینچی) برای استفاده های داخل شهری و بر روی زمین های هموار تر در طرح ها و رنگ های وسوسه بر انگیز، و مدل های لوکس آفرودی این اسکوتر ها (مدل KIWANO و HUMMER) برای استفاده در شرایط زمینی سخت تر، دست شما را برای انتخاب کردن مدل مورد نیاز خود باز می گذارند .

دوام بالای اسکوتر های هوشمند برقی، باتری های لیتیومی قوی 4400 میلی آمپری که قابلیت شارژ با برق شهری را دارند، موتورهای 350 یا 400 واتی براشلس، شاسی های آلومینیومی با تحمّل وزن 120 کیلوگرم و سرعت قابل تنظیم 15 تا 20 کیلومتر بر ساعت این اسکوتر ها در کنار طرّاحی های جذّاب، لامپ های LED و Bluetooth ، یک وسیله ی چند منظوره و قدرتمند را موجب شده اند که رضایتمندی بالای استفاده کنندگان را به همراه داشته است.

انواع اسکوتر برقی

اسکوترهای برقی انواع بسیار مختلفی دارند که بعضی از آنها تنها جنبه سرگرمی و تفریحی دارند مانند اسکوتر های بدون دسته که آنها را هاوربرد نیز مینامند و انواع مختلف 6.5،8.5 و 10 اینچی دارند.

این تفاوت به علت تغیر سایز چرخ در آنها است و همانطور که از اسمشان پیداست هرچه سایز چرخ بزرگتر باشد عدد اسمی اسکوتر نیز افزایش پیدامیکند.این اسکوتر ها با توجه به حسگرها و سنسور های داخلی از جمله سنسور ژیروسکوپ پیشرفته خود به کمک کاربر تعادل را برقرار کرده و موجب حرکت میشود.

از دیگر مدل های اسکوتر های بدون دسته میتوان ناین بات ها و اسکوتر های تک چرخ و کفشی را نام برد که هر کدام کارایی و سیستم منحصر به فرد خودرا دارند. نوع دیگر مهم از اسکوترهای برقی نمونه های دسته دار و یا دسته دار زین دار هستند که علاوه بر استفاده هایی نظیر سرگرمی در صنعت حمل و نقل شهری و صنعتی نیز کاربرد دارند. اسکوترهای برقی موجود در بازار در انواع مختلفی به فروش می‌رسند که با توجه به نوع آن‌ها، قیمتشان نیز متفاوت است.

این اسکوترها در گذشته کمتر مورد توجه قرار می‌گرفتند اما امروزه با گسترش آگاهی مردم و افزایش نیاز آن‌ها به تفریحات مهیج، استفاده از اسکوتر برقی نیز افزایش یافته‌است. اسکوترهای برقی در دو نوع اسکوتر برقی دسته‌دار و اسکوتر برقی بدون دسته تولید شده و به فروش می‌رسد.

 • اسکوتر برقی دسته‌دار

این اسکوتر همان‌گونه که از نامش پیداست، دارای دسته است و به کمک نیروی الکتریکی کار می‌کند. دسته‌ی این اسکوترها در قسمت جلوی آن‌ها نصب شده‌است و قابلیت تنظیم شدن دارد. یعنی می‌توان دسته‌ی این اسکوتر را بر اساس قد کاربر تنظیم کرد. این دسته‌ها در اسکوتر برقی دسته‌دار نقش هدایتگر را دارند و برای حرکت و انتقال به کار برده می‌شوند.

 • اسکوتر برقی بدون دسته

اسکوترهای برقی بدون دسته نوعی از اسکوترهای برقی به شمار می‌روند که برای حرکت نیازی به اهرمی با نام دسته ندارند. این اسکوترها می‌توانند تعادل کاربر را با استفاده از سنسورهای خود کنترل کنند و بدون نیاز به دسته حرکت نمایند. این نوع از اسکوترها دارای دو چرخ و یک محور هستند و راندن آن‌ها نیازمند یادگیری مهارت‌های مختلفی می‌باشد. شما عزیزان اگر قصد استفاده از این نوع اسکوتر را دارید، می‌توانید با تمرینی اندک نحوه‌ی کار با این دستگاه را یاد بگیرید.

 

توان اسکوترهای برقی

 

اسکوترهای برقی با استفاده از موتور الکتریکی کار می‌کنند و باتری موتور آن‌ها می‌تواند با شارژر، شارژ شود. بر روی نمایشگر این اسکوترها صفحه‌ای وجود دارد که میزان شارژ آن‌ها را نمایش می‌دهد.

اسکوترهای برقی توان حرکتی پانزده کیلومتر بر ساعت را دارا می‌باشند و زمانی که شارژ آن‌ها کامل باشد، می‌توانند تا حدود بیست کیلومتر در ساعت را طی کنند.

این دستگاه‌ها می‌توانند در سطوح شیب‌دار و بدون شیب حرکت کنند و میزان سرعت خود را با توجه به توان حرکتی خود تعیین کنند. علاوه بر این اسکوترهای برقی نی‌توانند چهل الی صد و بیست کیلوگرم وزن را تحمل نمایند.

اسکوتر های برقی دسته دار را میتوان بسته به نوع توان انها که مدل های 350 وات،500 وات ،750 وات و 1000وات دارند را برای استفاده های مشخصی انتخاب کرد ،کاربرد ااین دستگاه ها در کارخانه جات بزرگ جهت سرکشی و حمل بار و جابجایی کارکنان بخش های مختلف است و مدل های قوی تر با توان بالاتر نیز در مسافت های کوتاه داخل شهری جهت حمل و نقل استفاده میگردد .

 

حداکثر سرعت اسکوتر برقی

 

حداکثر سرعت اسکوتر معمولی در مکان‌های معمولی و جاده‌های مسطح و هموار پانزده کیلومتر بر ساعت است. در صورتی که دستگاه شما به طور کامل شارژ شود می‌تواند بیست کیلومتر را هم طی کند.

در صورتی که شما روی سطوح ناهموار از اسکوتر برقی استفاده کنید باعث کاهش پیدا کردن سرعت اسکوتر می‌شود.

سن مناسب برای استفاده از اسکوتر برقی دوازده سال به بالا است.

 اکثر اسکوتر‌ها دارای محدودیت وزنی هستند به طوری که افرادی که وزنشان بالای ۱۲۰ کیلوگرم باشد نمی‌توانند از اسکوتر استفاده کنند.

شتاب و سرعت اسکوتر برقی به وزن راننده اسکوتر برقی بستگی دارد. هر چه وزن بیشتر باشد سرعت و توان دستگاه کاهش می‌یابد.

کاربرد اسکوتر برقی

 

موسسات و شرکت های بزرگی در جهان از سیستم اسکوتر اشتراکی استفاده میکنند که به واسطه آن در کنار کسب درامد کمک بزرگی به جلوگیری از آلودگی هوا ،کاهش آلایندگی و کاهش ترافیک میشود.

 

امکانات اسکوتر برقی

 

از امکانات اسکوتر های برقی دسته دار میتوان به دسته گاز موتوری و شستی ،نمایشگر های مختلف، داشتن زین و دسته های تاشو،ترمز دیسکی ، بوق و چراغ هشدار دهنده و … اشاره کرد و همچنین اسکوتر های هاورد برد نیز بسته به کیفیتشان دارای امکاناتی همچون اتوبالانس ،اسپیکر ،بلوتوث و چراغ ال ای دی هستند.

 

اسکوتر برقی دارای توانایی سرعت پانزده کیلومتر بر ساعت است.

اگر اسکوتر برقی به صورت کامل شارژ شده باشد قادر خواهد بود مسافتی به طول بیست کیلومتر در ساعت را طی کند.

بر روی تمامی اسکوتر‌ها یک صفحه نمایشگر وجود دارد که با مشاهده آن می‌توان به میزان شارژ اسکوتر پی برد.

اسکوتر برقی تعادل فرد را حفظ کرده و علاوه‌ بر این قابلیت استفاده از آن در سطح‌های دارای شیب تا سرعت پانزده کیلومتر مهیا است.

برای آنکه شما بتوانید بهتر و بیشتر از اسکوتر استفاده کنید بهتر است در دمای پانزده تا پنجاه درجه سانتی‌گراد و رطوبت بین ۵ تا ۹۵ درصد از این دستگاه نگهداری کنید.

نکته مهم درباره اسکوتر برقی آن است که هر چقدر وزن فرد بیشتر باشد باعث می‌شود سرعت و توان دستگاه کاهش پیدا کند و همچنین باعث کاهش شارژ دستگاه می‌شود در نهایت سرعت و شتاب اسکوتر کاهش پیدا می‌کند.

 

نرخ و قیمت اسکوتر برقی

 

مدل و طراحی اسکوتر‌های برقی بسته به نوع عملکردشان متفاوت است.

تولیدکننده‌های کوچک و بزرگی اقدام به تولید اسمارت اسکوتر‌ها کرده‌اند که این اسکوتر‌ها از لحاظ برند و قیمت متفاوت هستند.

 به عنوان مثال، نرخ اسکوتر‌های برقی از دویست دلار تا هزار و هشتصد دلار متفاوت است.

البته اسمارت اسکوتر‌هایی که از قیمت پایینی برخوردار هستند، ممکن است کیفیت مناسبی نداشته باشند. همین موضوع باعث می‌شود این اسکوتر‌ها با قیمت پایین عرضه شوند. قیمت اسکوتر‌هایی که از لحاظ کیفیت مناسب می‌باشند به سرعت و تحمل وزن و طول عمر بستگی دارند.

کمپانی‌های معتبری که می‌توانید اسمارت اسکوتر‌ها را از آن ها تهیه و دریافت کنید می‌توان به اف اسپید، شیائومی، اسمارت بالانس، سه گوی، کیوانو، ایرویل و غیره اشاره کرد. استفاده کردن از اسکوتر برقی به دانش خاصی نیاز ندارد و افراد با پیدا کردن کمی مهارت قادر به استفاده از این وسیله هستند.

اسکوتر‌های برقی جزو وسایلی محسوب می‌شوند که به منظور تفریح و حمل و نقل پاک مورد استفاده افراد قرار می‌گیرد‌.

اسکوتر‌های هوشمند در مدل‌ها، کیفیت‌ها، سایز‌ها و کارایی‌های مختلف تولید می‌شوند و نام هاي مختلفي را به خود می‌گیرند از جمله هاوربورد، اسکوتر تعادلی و اسمارت بالانس.

اسکوتر‌های برقی از سال ۲۰۱۴ میلادی به تولید انبوه خود رسید و باتری‌های بادوامی داشته که در این نوع اسکوتر‌ها با هر بار شارژ شدن قادر است ۲۵ کیلومتر را طی کند.

 

اجزای اسکوتر برقی

 

در واقع می‌توان گفت که تمامی اسکوتر های برقی باید تمام این قطعات را داشته باشند:

 1. باتری لیتیوم یون شارژی
 2. دو عدد برد کنترل ژیروسکوپ و اینفرارد
 3. دو عدد سنسور ژیروسکوپ و اینفرارد
 4. اسپیکر، بلوتوث و کلید پاور
 5. دو عدد موتور که دورن چرخ‌ها باید باشند
 6. چراغ ال‌ای‌دی
 7. برد الکترونیکی اصلی
 8. یک عدد پین بزرگ که دو طرف اسکوتر را به همدیگر متصل می‌کند
 9. پد‌های فشار که منظور از آن لاستیک‌هایی است که پا بر روی آن‌ها قرار می‌گیرد
 10.  شارژ باتری

 

مزایا و معایب اسکوتر برقی

 

مزایا:

از مهم ترین مزایای اسکوتر برقی می‌توان به دور ماندن از ترافیک شهری اشاره کرد.

مزیت دومی که این اسکوتر‌های برقی دارند آن است که باعث حفظ محیط زیست و آسیب نرسیدن به آن می‌شوند. اسکوتر های برقی با برق شارژ می‌شوند  و احتیاجی به گازوئیل و بنزین ندارد و همین دلیل باعث می‌شود تا از آلوده شدن هوا جلوگیری شود.

مزیت سوم سومی که اسکوتر‌های برقی دارند آن است که این وسیله بسیار کم سروصدا است و در هر مکانی امکان استفاده از آن وجود دارد.

مزیت چهارم اسکوتر برقی می‌توان به این موضوع اشاره کرد که تمامی ابزار اسکوتر برقی از مقاومت و استحکام خوبی برخوردار هستند. همچنین اسکوتر برقی دارای امکاناتی از جمله بلوتوث، پلی کردن موزیک و قابل جمع شدن است. و در آخر می‌توان گفت هزینه خرید اسکوتر‌های برقی نسبت به هزینه وسایل نقلیه دیگر کمتر است و امکان خرید آن برای عموم افراد مهیا است.

معایب: 

اولین عیبی که این وسیله دارد آن است که از سرعت پایینی در مقایسه با موتورسیکلت‌ برخوردار است.

دومین عیب اسکوتر برقی آن است که اسکوتر برقی شتابش دارای حد و مرز است

عیب سوم این وسیله آن است که این وسیله توسط باتری شارژ می‌شود و شارژ  را در هشت ساعت در خودش ذخیره می‌کند

و در آخر از دیگر عیب های این وسیله می‌توان به بی صدا بودن آن اشاره کرد چرا که دیگر وسایل نقلیه را نمی‌تواند از وجود خود مطلع سازد

 

خرید بهترین مدل اسکوتر:

 

از بهترین مدل‌ها و برند‌های این وسیله می توان به اسکوتر برقی اسمارت بالانس، اسکوتر ناین بات شیائومی‌ مینی پرو، اسکوتر برقی اف اسپید، اسکوتر برقی سگوی و اسکوتر رازور اشاره کرد

 

نحوه کار اسکوتر برقی

 

برای آنکه بتوانید از اسکوتر برقی استفاده نمایید و بر روی آن سوار شوید کافیست مثل بالا رفتن از پله، روی این اسکوتر بایستید، ولی این کار به سادگی اتفاق نمی‌افتد.

اسکوتر برقی از طریق سنسور‌هایی که در هر سمت وجود دارند، باعث می‌شوند که زاویه را نسبت به سطح افق‌ها بسنجد و به موتور فرمان می‌دهد تا حرکت را انجام دهد.

چگونه اسکوتر برقی را شارژ کنیم؟

 

شما باید از این موضوع آگاه باشید که وقتی برای اولین بار می‌خواهید اسکوتر برقی خود را شارژ کنید دوازده ساعت لازم است تا اسکوتر شارژ شود.

اگر چراغ اسکوتر برقی سبز‌رنگ شد به این معنی است که اسکوتر برقی به صورت کامل شارژ شده است

 

مراحل شارژ کردن اسکوتر برقی به این صورت می‌باشد:

 

 1. شما می‌باست شارژ اسکوتر را به پریز متصل کنید و بعد از کامل شدن شارژ مطمئن شوید که چراغ به رنگ سبز درآمده است
 2. شارژر اسکوتر برقی به این وسیله وصل نمایید در این شما شاهد تغییر نور از قرمز به سبز خواهید بود
 3. اگر چراغ شارژر وسیله شما روشن نشد و رنگش تغییر پیدا نکرد شما می‌بایست سوکت موجود در شارژ را امتحان نمایید و از سلامت این وسیله اطمینان حاصل نمایید
 4. اگر شما با خرابی سوکت مخصوص شارژ مواجه شدید می‌توانید سوکت هر وسیله دیگری را برای شارژ کردن اسکوتر خود استفاده کنید
 5. حال شما می‌توانید به مدت ۲ تا ۳ ساعت اسکوتر برقی خود را شارژ کنید
 6. بعد از آنکه شارژ کامل شد شما می‌توانید آن را از پریز جدا کنید و دکمه مخصوص روشن و خاموش را امتحان کنید
 7. وقتی شما شارژر اسکوتر برقی خود را امتحان کردید و مطمئن شدید که شارژر اسکوتر برقی شما سالم است اما با‌ز‌هم اسکوتر برقی شما شارژ نشد باید از سیم‌کشی داخلی و خارجی اسکوتر خود اطمینان حاصل نماید تا در آن مشکلی ایجاد نشده باشد
 8. اگر نور قرمز روی اسکوتر شما در حال چشمک زدن است این معنی را می‌دهد که شارژ اسکوتر برقی شما کمتر از پنج درصد است و در این صورت شما به هیچ عنوان نباید از اسکوتر برقی استفاده کنید
 9. هنگامی که شما چراغ سبز را مشاهده کردید این معنی را می‌دهد که شارژ اسکوتر شنا کامل است و با خیال راحت می‌توانید از آن استفاده نمایید
 10. وقتی چراغ باتری اسکوتر برقی شما به رنگ سبز باشد اما اسکوتر برقی شما روشن نشود این معنی را می‌دهد که احتمال خرابی اسکوتر برفی شما وجود دارد.
 11. باید از این موضوع آگاه باشید که چراغ باتری اسکوتر شما برای مدت زمان طولانی روشن نمی‌ماند و رنگ سبز به خود نمی‌گیرد زیرا وقتی که شروع به استفاده از این وسیله می‌کنید باعث تحلیل انرژی باتری می‌شود

کاربرد ریموت اسکوتر برقی

 

ریموت از جمله لوازم جانبی اسکوتر برقی به‌شمار می‌رود.

از کاربرد‌های ریموت اسکوتر برقی می‌توان به روشن و خاموش کردن و همچنین کم کردن و زیاد کردن سرعت اسکوتر برقی اشاره کرد.

نحوه اسکوتر سواری:

 

۱- قبل از آنکه از اسکوتر برقی استفاده کنید اطمینان حاصل نمایید که از شارژ کافی برخوردار بوده و بعد از آنکه مطمئن شدید اسکوتر را جلوی خود روی سطح صافی قرار دهید و آن را روشن کنید

۲- یک پای خود را بر روی اسکوتر قرار دهید و تا حدی که امکان دارد پای خود را نزدیک چرخ کنید. بعد بلافاصله پای دیگر خود را بر روی اسکوتر برقی قرار دهید مانند بالا و پایین رفتن از پله

۳- سعی کنید به رو‌به‌رو نگاه کنید و به اطراف یا پا‌هایتان نگاه نکنید چرا که خیره شدن به اطراف باعث می‌شود تعادل شما بهم بخورد

۴- برای دور زدن با این وسیله می‌توانید فشار یکی از پا‌ها را بیشتر کنید همچنین می‌توان از فشار هر‌دو پا استفاده کنید.

 

آیا اسکوتر برقی نیاز به گواهینامه دارد؟

 

اسکوتر برقی به‌ خاطر سرعت کمی که نسبت به سایر وسایل نقلیه دارد به صورت عمومی احتیاج به داشتن گواهینامه ندارد.

 

اسکوتر برقی ارزان قیمت یا گران قیمت

 

مراکز زیادی برای فروش اسکوتر در سراسر کشور وجود دارد که شما می‌توانید اسکوتر برقی را از این فروشگاه‌ها تهیه کنید.

قیمت اسکوتر برقی بسته به نوع و جنس آن متفاوت است. هرچه قیمت اسکوتر برقی پایین‌تر باشد، مطمٸناً کیفیت آن نیز پایین‌تر خواهد بود و برعکس هرچه قیمت اسکوتر برقی بالا‌تر باشد، قطعاً کیفیت بالا‌تری نیز خواهد داشت.

اسکوتر برقی مورد نظر خود را به دو روش می توانید خریداری کنید. روش اول برای خریداری اسکوتر خرید حضوری در فروشگاه‌های سراسر کشور و روش دوم خرید اینترنتی از طریق وبسایت و نمایندگی‌های معتبر در اینترنت

 

خدمات و گارانتی اسکوتر برقی

 

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در هنگام خرید اسکوتر برقی باید به آن توجه کنید داشتن گارانتی اسکوتر برقی است، به این دلی که گارانتی، نشان دهنده اصالت و کیفیت کالا است.

یکی از عوامل مهم و موثری که در حفظ رضایت مشتری تاثیر زیادی دارد، گارانتی و خدمات پس از فروش آن است. این موضوع باعث می‌شود حس اعتماد و اطمینان در مشتری ایجاد شده و بتواند با خیال راحت اسکوتر برقی دلخواه‌ خود را تهیه و خریداری نماید‌. مجموعه ما با داشتن کارگاه مجهز تخصصی تمام تعمیرات و تعویض قسمت‌های آسیب دیده اسکوتر را انجام می‌دهد. علاوه بر این تمام اسکوترهای ما با گرانتی طلایی یکساله به مشتریان گرامی تقدیم میشود.

مجموعه الکتریک اسکوتر در کنار فعالیت در عرضه انواع اسکوتر برقی در کشور مجهز به کارگاه تخصصی تعمیرات محصول است که تمامی خدمات محصول اعم از تعویض وتامین باطری ،تعمیرات تخصصی برد،تعمیر و تعویض انواع موتور اسکوتر ،شاسی ، قاب و …در این مرکز انجام میپذیرد.همچنین تمامی اسکوتر های مجموعه با گارانتی طلایی یک ساله به مشتریان گرامی تقدیم میشود.

خرید و ارسال اسکوتر برقی

خریداران محترم میتوانند تنها از طریق ثبت سفارش بر روی سایت الکتریک اسکوتر و یا تماس با بخش فروش در هر کجای ایران عزیزمان باشید اسکوتر برقی مد نظر خودرا درب منزل تحویل بگیرید.