آیا به یک راهنمای حرفه ای برای خرید اسکوتر برقی خود نیاز دارید ؟

در اینجا با ارائه ی یک راهنمای جامع و کامل ، شما می توانید خیلی دقیق به این که هنگام انتخاب و خرید اسکوتر برقی ، موتور برقی یا دوچرخه ی برقی ، کدام مدل بیش تر با نیازتان هم سو بوده و برایتان مناسب تر است هدایت شوید ؛ چون حتما برای همه ی ما تا حالا بارها پیش آمده که هنگام خرید یک محصول ، به علت تنوع زیاد آن گیج شده باشیم و هدف ما در این جا درآوردن شما از سردرگمی هنگام خرید محصول محبوبتان است .

در یک طبقه بندی کلی اساسا می توان ترددها را به چند دسته تقسیم بندی کرد :

1-ترددهای جدی : مثل دوچرخه های برقی “قوی تر” ، موتورهای برقی ، مینی موتورهای “باقدرت بالا”

2-ترددهای نیمه جدی :مثل مینی موتورهای ضعیف ، دوچرخه های برقی “ضعیف تر” ، ناین بات های دسته بلند ، اسکوترهای برقی تاشو(با چرخ بادی یا نیوماتیک)

3-ترددهای غیر جدی:مثل اسمارت اسکوترها(اسکوترهای هوشمند) ، ناین بات های دسته کوتاه ، اسکوترهای برقی تاشو با موتور”ضعیف تر” (و با چرخ های توپر)

طبیعتا بسته به مسافت پیمایش مورد نیاز و نوع زمین از نظر جنس و شیب و ناهمواری ها ، هدف شما بالاخره در یکی از گروه های یر قرار می گیرد:

1-سرگرمی و رفت و آمد های کوتاه و در مسیرهای هموارتر(پیشنهاد:اسکوترهای هوشمند در انواع مختلف ، دوچرخه برقی های ضعیف تر ، ناین بات ها)

2-رفت و آمد در مسیرهای با ناهمواری های بیش تر(پیشنهاد:اسکوتر هوشمند های با تایر بزرگ تر مثل D20 FSpeed  یا اسکوترهای هوشمند 10 اینچی ، اسکوتر هوشمند های قوی تر مثل اسکوترهای آفرود ، ناین بات ها و سگوی ها)

3-رفت و آمدهای با مسافت پیمایش تا 50 کیلومتر(پیشنهاد:انواع دوچرخه های برقی و موتورهای برقی ، موتور اسکوترهایی چون PRL800 ، PHR 700 و اسکوتر برقی پاورکروز)

4-رفت و آمدهای با مسافت های پیمایش بالا(پیشنهاد: انواع دوچرخه های برقی و موتور های برقی قوی تر ، موتور برقی های هارلی)

5-تردد در مسیر های شلوغ و پر رفت و آمد و سفرهای ترکیبی در کنار مترو ، تاکسی یا خودروی شخصی (پیشنهاد: انواع اسکوترهای برقی تاشو مثل میجیا(Mijia) یا اکو-رکو(Eco-Reco) و انواع دوچرخه های برقی تاشو)

بسته به عواملی چون سن ، جنسیت ، محل استفاده ، بودجه ی درنظر گرفته شده،مسافت پیمایش مورد نیاز و … می توان نوع تردد و هدف را در یکی از این دسته بندی های ذکر شده قرار داده و یک انتخاب مناسب برای وسیله ی نقلیه ی برقی سبز خود انجام دهید .

در کنار تمام این توضیحات ، برای این که خیالتان به طور کامل از بابت هزینه ای که می کنید و تناسب آن با آنچه که می خواهید راحت و آسوده شود مشاوره ی نهایی با کارشناسان این زمینه پیشنهاد می شود.

نحوه ی عملکرد انواع مختلف وسایل نقلیه ی هوشمند چگونه است؟

در اینجا نگاهی به نحوه ی آموزش و طرز استفاده از انواع مختلف وسایل حمل و نقل سبز شهری داریم.

نحوه استفاده از اسکوتر های هوشمند به آسانی و به صورت زیر می باشد :

فقط کافی است بار اول و در هنگام خرید و یا به وسیله ی کسی که به عملکرد این وسایل آگاه است ، بدن خود را با نحوه ی حرکت این وسایل آگاه کنید . بر خلاف تصوری که در نگاه اول از ظاهر این وسایل بر می آید ، استفاده و نحوه ی کار آن ها بسیار آسان بوده و خیلی زود بر آن مسلط می شوید.

اما به عنوان یک راهنمای کلی ، نکات زیر را در خاطر داشته باشید :

*ابتدا یک پای خود را روی اسکوتر هوشمند خود قرار داده و با حالت دادن به پنجه و پاشنه ی پای خود از نحوه عملکرد اسکوتر در جلو و عقب رفتن مطلع می شوید.

*کمی بعد تر با کمک فردی دیگر به صورت کامل روی اسکوتر ایستاده و با دو پا اسکوتر را به حرکت وا میدارید تا پاها و بدن شما با دقت اسکوتر و تغیرات حرکتی اسکوتر آشنا شود.

*حالا در این بخش حرکات سخت تر و حرفه ای تری را با اسکوتر تمرین کنید تا از امکانات اسکوتر خود مطلع شوید و به نوعی این کار به شما کمک میکند که استفاده ی آسان تر و لذت بخش تری با اسکوتر خود داشته باشید.

در مورد ناین بات ها و سگوی ها و برخی اسکوترهای هوشمند دیگر که قابلیت تعادل خودکار(Self-Balance) دارند نحوه ی حفظ تعادل هم آسان تر صورت می گیرد.

طرز استفاده از اسکوترهای برقی تاشو را همان طور که از ظاهرشان معلوم است ، راحت تر خواهید آموخت.

در مورد موتور اسکوترهای برقی ، دوچرخه های برقی و موتورسیکلت های برقی هم دغدغه ی یادگیری زیادی متوجهتان نیست چون تا حدود زیادی مشابه استفاده از دوچرخه ها و موتورهای معمول می باشند ؛ البته در مورد موتور سیکلت های برقی طبیعی است که نیاز به مهارت قبلی یا تمرین برای کسب مهارت وجود دارد.

در ابتدای ساخت تولیدکنندگان برای این محصول جنبه تفریحی در نظر گرفته و بنابراین حتی ظاهر آن را دل فریب و به نوعی تحریک کننده برای تفریح و استفاده برای به دست آوردن هیجانات طراحی کرده اند.

اما با فراگیر شدن این محصولات و پیشرفت تکنولوژی ، افزایش جمعیت و ترافیک و بالا رفتن اهمیت “زمان” در انجام امور ، رفته رفته استفاده از مدل های مختلف اسکوتر برقی ، دوچرخه های برقی و موتور های برقی در بسیاری از مکان های مختلف و مسافت های طولانی تر و نه صرفا سفرهای کوتاه و تفریحی شهری رونق پیدا کرد و امروزه در بسیاری از کشورهای پیشرفته بخش زیادی از مردم بخش زیادی از سفرهای روزانه ی خود را با این وسایل انجام می دهند.

با یک انتخاب مناسب ، وسایل نقلیه ی برقی سبز تقریبا در هر فضایی کارایی خود را برای شما نمایان خواهند کرد ؛ از کوچه ها و خیابان های معمولی گرفته تا بیمارستان ها ، فرودگاه ها،بانک ها و مراکز تجاری،کارگاه ها و کارخانجات ، سواحل و بنادر و حتی برای پست های نگهبانی برای سرکشی آسان و سریع تر. یعنی در واقع اسکوتر های هوشمند نه تنها در کار شما به شما کمک می کنند که باعث می شوند کار شما جنبه تفریحی هم پیدا کند و امورتان سریع تر انجام شود.

وسایل نقلیه ی برقی سبز بسته به نوع می توانند توسط طیف وسیعی از مخاطبان مورد استفاده قرار گیرند؛ مثلا در مورد اسکوترهای هوشمند کافی است کاربر لااقل وزنی بین 25 تا 30 کیلو داشته باشد و دیگر محدودیتی در مورد جنسیت یا سن از این بابت وجود ندارد. یا در مورد طیف زیادی از موتورهای برقی به علت این که نیازی به دریافت گواهینامه یا پلاک برای آن ها وجود ندارد ، گروه بسیاری از مردم می توانند از آن ها استفاده کرده و آن ها را جایگزین محصولات مشابه بنزینی با قیمت های بسیار بالا کنند.

آیا اسکوتر برقی خطرناک است یا استفاده از آن منجر به آسیب می شود؟
اسکوتر هوشمند طوری طراحی شده که توسط دو برد ژیروسکوپ که در دو طرف آن قرار داده شده است تعادل شما را در هنگام قرار گرفتن روی آن حفظ می کند و شما را زمین نمی زند اما استفاده از اسکوتر هوشمند و انجام حرکات آکروباتیک بدون داشتن مهارت و آمادگی در هنگام استفاده ممکن است خطر آفرین باشد.

به عنوان مثال چرخش یکباره با اسکوتر هوشمند در صورتی که بدن شما آمادگی لازم را نداشته باشد  یا شما تجربه سوار شدن روی اسکوتر را نداشته باشید ، راندن اسکوتر با سرعت بالا در محیط های ناهموار ، پریدن بر روی اسکوتر یا از روی اسکوتر و یا از جلو پیاده شدن از روی اسکوتر ممکن است خطر ساز باشد و شما را زمین بزند.

در غیر این صورت استفاده از اسکوتر هوشمند خطراتی در پی ندارد و با کمی احتیاط و گذر زمان و افزایش تسلط و مهارت ، از خطرات احتمالی اولیه ی آن کاسته می شود و البته بسته به نوع و مدل ، استفاده از کلاه های ایمنی و نیز آرنج بند هم برای کاربران توصیه می شود.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که استفاده از اسکوتر های تقلبی و بی کیفیت به خودی خود خطراتی را در پی دارد؛ به عنوان مثال خاموش شدن دستگاه در حال استفاده و زمین خوردن شما و یا انفجار باتری در هنگام شارژ از این قبیل خطرات می باشد.

در مورد وسایل نقلیه ی برقی سنگین تر و با کاربرد مهم تر مثل موتورهای برقی ، استفاده از کلاه های ایمنی توصیه می شود.

برای حصول اطمینان از سلامت کالا در هنگام خرید چه کنیم ؟

به عنوان یک گروه با سابقه در این زمینه ، به علت کاربردی بودن و در معرض استفاده بودن زیاد وسایل نقلیه ی  برقی سبز ، حتما و حتما خرید خود را از جایی انجام دهید که با ارائه ی یک گارانتی معتبر ، همه جانبه و طولانی ، ضامن کیفیت و سلامت وسیله ی نقلیه ی برقی سبز شما باشند ؛ این کار در مقیاس بزرگ تر توسط تمام کمپانی های معتبر خودروسازی دنیا نیز صورت می گیرد ، چون آن چه عمر بالای بقای یک صنعت را تضمین می کند چیزی نیست جز رضایت مشتری .

طبیعتا هیچ کدام از ما دوست نداریم جنس یا کالایی را بدون ارائه ی خدمات پس از فروش (After-Sale Services) یا با خدمات پس از فروش ضعیف و نصفه و نیمه بخریم.فروشگاه اینترنتی “اسکوتر برقی” یا “اسمارت بالانس” هم به صورت اینترنتی و هم حضوری در Showroom خود ، ارائه دهنده ی برترین کیفیت ها و تنوع ها از اسکوترهای برقی ، دوچرخه های برقی و موتور های برقی با ضمانت نامه ی 9 روز تعویض یا عودت ، 1 سال باتری و 2 سال شاسی و موتور می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 10 = 13