صنعت دوچرخه برقی روز به روز در حال توسعه است و این از اعتماد و تعلق خاطر هر چه بیش تر مردم به دوچرخه برقی حکایت دارد. در این بین طبیعتا شمار شرکت ها و کارخانه های تولید و مونتاژ دوچرخه برقی نیز به سبب ترند شدن این موضوع و ایجاد بازاری نوین در حال افزایش می باشد. اما آن چه حائز اهمیت است و نه فقط برای تولیدکنندگان و مونتاژ کنندگان که برای کاربران نیز سبب ایجاد منافع شخصی و عمومی بسیار می شود، بررسی و تایید پارامترهای کیفی اعضای مختلف یک دوچرخه برقی، به عنوان یک مد حمل و نقلی با کاربری بسیار جدی تر از یک دوچرخه ی معمولی است. ما در این مقاله قصد داریم نگاهی به پارامترهای مهم تاثیرگذار بر قیمت یک دوچرخه برقی و تفاوت های یک دوچرخه برقی باکیفیت و یک دوچرخه برقی ارزان و بی کیفیت بیاندازیم.

موتور برقی کویرموتور برقی کویر

به طور کلی موارد حائز اهمیت در یک دوچرخه برقی را می توان در چند دسته ی اصلی طبقه بندی کرد:
الف-الکتروموتور: الکتروموتور یک دوچرخه برقی را به طور معمول و در زمان کنونی یک موتور براشلس (بدون جاروبک)، که در آن روتور ثابت و استاتور به دورش می چرخد، تشکیل می دهد. کیفیت، طول عمر و توان یک موتور برقی بسته به برندهای مختلف متفاوت است و یک دوچرخه برقی ارزان طبیعتا از موتور خیلی جالبی برخوردار نخواهد بود.
ب- باتری دوچرخه برقی: قلب تپنده ی یک دوچرخه برقی که قرار است به کاربر خود سرویس دهی حمل و نقلی بدهد؛ یعنی زود شارژ تمام نکند، زود خراب نشود و تا یک دوره ی عمر معقولانه عمر کند. باتری های به کار رفته در دوچرخه برقی ها معمولا از جنس باتری لیتیوم یونی هستند که هر سلول از این نوع می تواند قیمتی بین ۱۵ تا ۱۰۰ هزارتومان داشته باشد(در زمان نگارش این مقاله) ‌و بسته به تعداد سلول های طراحی شده در هر دوچرخه برقی، اختلاف قیمتی بعضا زیاد بین دو‌ مدل ایجاد خواهد شد.

پ-سیستم برقی: سیستم کنترلر و مدار منطقی یک دوچرخه برقی می تواند چندین کیفیت (بسته به سفارش و تقاضا) داشته باشد و بعدا مشخص کند که  در شرایط سخت نیز همیشه یار و همراه کاربرش هست یا با خرابی ها و اتصالی های پی در پی موجبات اذیت کاربرش را فراهم می کند.
ت- قطعات خود دوچرخه: تنه ی یک دوچرخه ی ارزان، در کنار قطعاتی چون نوع و کیفیت ترمزها (لنتی، دیسکی سیمی، دیسکی هیدرولیکی)، سیستم تعویض دنده و شانژمان، لاستیک ها و … همگی مواردی هستند که طبیعتا کاربر را در زمان خرید با یک طیف وسیع از مقایسات و هزینه ها مواجه خواهند کرد.

این دسته بندی کاملی بود از دلایلی که سبب می شوند یک دوچرخه برقی ارزان و بی کیفت نامگذاری شود و نماینده ای برای سلب اعتماد ترند دوچرخه برقی لقب بگیرد یا با کیفیت و مناسب تلقی شود. لازم به ذکر است که این به آن معنا نیست که الزاما یک دوچرخه برقی برای با کیفیت بودن باید گران باشد، بلکه همان طور که گفته شد، کیفیت، طول عمر، توان و مابقی موارد در مورد یک دوچرخه برقی بسته به برندهای مختلف متفاوت است و این حسن کیفیت را شاید در بازار آشفته و استارتاپی دوچرخه برقی تنها بتوان با اعتماد به فروشگاه دوچرخه برقی و گارانتی مربوطه حصول کرد.

 

دوچرخه برقی

قیمت موتور برقی ثمینموتور برقيموتور برقی ارزانموتور برقی ثمینموتور برقی دیجی کالاموتور برقی کویرموتور برقی مادوموتورسیکلت برقی اصفهان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 62 = 65