موتور برقي

زماني كه صحبت از وسائل نقليه برقي به ميان مي آيد، بيشتر اسباب بازيها به ذهن مي آيند تا یک وسیله برای عبور و مرور در شهر، اما موتورهاي برقی  از نظر توان فنی یک سر و گردن از موتورسیکلت‌های معمولی بالاتر هستند.

موتورسیکلت‌های برقی و اسکوترها برق مورد نیاز خود را از باتری‌های قابل شارژ می‌گیرند که توان حرکت یک یا چند موتور را دارند. بنابراين نياز به سوخت هاي بنزيني در آنها وجود ندارد و در نتجيه دغدغه هاي بنزين هم با استفاده از اين وسائل از بين خواهد رفت.

البته تامین انرژی این وسایل نقیله چندان هم بی‌درد سر نیست، همه موتورسیکلت‌ها و اسکوترهای برقی می‌توانند به پریزهای معمولی برق وصل شوند و تقریبا هشت ساعت طول می‌کشد تا شارژ شوند. این زمان در مقایسه با زمان لازم برای پر کردن باک یک موتور چیزی حدود ۵۰۰ برابر است که می‌تواند بسیار وقت‌گیر باشد. بنابراين شايد براي استفاده از اين وسائل لازم است شب ها آنها را شارژ نمود و روزها استفاده كرد.

موتور برقي

موتور برقي

از دیگر مزایای موتورهاي برقي  باید به بی‌نیاز بودن از تعمیر و نگهداری جدی اشاره کرد. و يكي ديگر از مهمترين ويژگيهاي اين موتورها اين است كه آنها دوستار محيط زيست هستند و تاثيرات مخرب زيست محيطي كه با استفاده از مونورهاي بنزيني ايجاد ميشود در مورد انها صادق نيست.

نقطه ضعف موتورهاي  برقی این است که نمی‌توانند مانند خودروهای بنزینی که باک بنزین دارند، مقدار زیادی انرژی برقی ذخیره کنند. این موتورسیکلت‌ها به طور متوسط با هر بار شارژ شدن حدود 60 کیلومتر راه می‌روند، به همین دلیل  برای مسافرت‌های روزانه در شهر مناسب هستند. زيرا معمولا استفاده هاي روزانه بيشتر از اين مقدار نخواهد بود.

موتور برقی

دوچرخه برقی ارزاندوچرخه برقی تاشودوچرخه برقی دست دومدوچرخه برقی شهريموتور برقيموتور برقی ارزانموتور برقی ثمینموتور برقی دیجی کالاموتور برقی کویرموتور برقی لیفانموتور برقی مادوموتور برقی هیلتونموتور برقی وسپاموتور سيكلت برقيموتورسیکلت برقی اصفهان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 9