سگوی

اسکوترهای اسمارت بالانس SEGWAY

حس بی نظیر پیمودن مسیر با  سگوی (SEGWAY) یا ناین بات(NINEBOT) خاطره انگیز می شود ، به خصوص وقتی ترکیب مشترک سرعت و قدرت را کنار هم تجربه می کنید.تصور کنید منظره ی خاطره انگیز دریا یا جنگل را ، وقتی باد خنک ملایمی به صورت شما می خورد و شما سوار بر سگوی یا ناین بات خود یک حس مثال زدنی را تجربه می کنید.

سگوی یا ناین بات ها یکی از اسکوترهای اسمارت بالانس فوق العاده قدرتمند هستند که انقلابی بزرگ در متدهای حمل و نقل شخصی ایجاد کردند.سیستم تعادل خودکار و دسته ی کشیده ی سگوی یا ناین بات ها بهترین حالت هدایت اسکوتر را به وجود می آورد.

قدرت هدایت پذیری و مانور عالیسگوی یا ناین بات ها در هر مسیری اعم از سطوح صاف وغیرشیب دار یا شیب دار، مسیر های سنگلاخی و آفرود و هم چنین کیلومتراژ بالای قابل استفاده از اسکوتر با هر بار شارژ (بین 30 تا 40 کیلومتر بسته به نوع اسیدی خشک  یا لیتیومی باتری) باعث می شود اسکوترهای سگوی یا ناین بات برای مصارف مختلف که با مسافت های پیمایشی متوسط تا زیاد و سطوح سخت تر سروکار دارند نیز حرف اوّل را بزند.

اسکوترهای اسمارت بالانس سگوی یا ناین بات برای استفاده ی شخصی در مسیر های معمولی و آفرود ، فرودگاه ها ، کارخانه ها ، ایستگاه های راه آهن و به طور کلّی کارهایی که نیاز به مسافت پیمایشی زیادی در روز دارند ، بسیار مناسب است.

اسکوتر های سگوی یا ناین بات در دو نوع با باتری اسیدی خشک و لیتیومی با دوام بالا با موتورهای گیربکس دار و تایر های 17 اینچی ، یک قابلیّت فوق العاده ی دیگر هم دارند و آن ریموت این اسکوترها است. قفل کردن و از قفل درآوردن اسکوتر ، قرار دادن روی حالت Autobalance ، تغییر مد سرعت و کنترل از راه دور به وسیله ی ریموت اسکوتر انجام می شود.

با این کهCase  آهنی سگوی یا ناین بات ها که باعث افزایش دوام بدنه ی اسکوتر شده و در کل ، یک مجموعه ی فوق العاده را کنار هم گرد آورده است ، شاید سبب وزن بالای سگوی یا ناین بات ها شده باشد ، ولی با این حال سرعت پیمایش آن ها مناسب و در حدود 18 کیلومتر بر ساعت است که با ریموت قابل تنظیم بر روی سرعت های دیگر هم هست. قابلیت پیمایش شیب تا 35-45 درجه نیز از دیگر ویژگی های منحصر به فرد سگوی ها است.

علاوه بر سگوی های آفرود که با استفاده های آفرودی و ظاهر تنومندشان شناخته می شوند و راجع به آن ها صحبت کردیم ، دو مدل اسکوتر برقی ناین بات و ناین بات مینی پرو نیز وجود دارند که اگرچه به اندازه ی سگوی ها توان پیمایش مسیرهای آفرودی سخت را ندارند اما موتور و باتری ای قوی و دسته هایی کارآمد(با قابلیت تنظیم ارتفاع در مورد ناین بات مینی پرو) دارند که بین زانو قرار گرفته و به علت قابلیت تعادل خودکار(Self-balance) احساس رضایت بخشی بالایی به کاربر می دهد.

همچنین این ناین بات ها تقریبا چیزی از نمونه های غول پیکر قبلی نداشته ، تا شیب های 15 درجه را به راحتی طی کرده و از بیشینه ی سرعت 18 کیلومتر بر ساعتی برخوردار است.  ناین بات و ناین بات مینی پرو به علت ابعاد کوچک تری که دارند از نظر کارآیی در فضاهای کوچک تر نیز بیش تر قابل توجه قرار گرفته اند.