دوچرخه برقی

دوچرخه برقیدوچرخه شارژی ، دوچرخه تاشو

همه و همه اصطلاحاتی است که در چند سال اخیر و به ویژه از سال 2015، طبق آمارهای گوگل ترند، روز به روز بیش تر به گوش خورد و تمایلات مردم نسبت به آن ها زیاد و زیادتر شد.

دوچرخه برقی در واقع با پیشرفت های حرفه ای تکنولوژی باتری های لیتیومی توانست جای بسیار بزرگی از بازار انواع دوچرخه را در بازار کشورهای پیشرفته مانند چین، استرالیا و بسیاری از کشور های اروپایی اشغال نماید؛ به گونه ای که امروزه مدل های مختلف این دوچرخه ها و نیز قطعات آن ها به راحتی در بسیاری از کشورها، از جمله ایران، یافت می شود. البته، به دلیل ارزش بالای یک دوچرخه برقی ، مسئله ی گارانتی نیز از مواردی است که در هنگام خرید حتما باید مد نظر قرار داد.

تفاوت این دوچرخه برقی ها با سایر دوچرخه های معمولی در باتری لیتیومی بادوام، دستگیره های اعمال نیرو (گاز)، کروز کنترل و موتور براشلس موجود در چرخ عقبی یا جلویی آنهاست.

مزیت های دوچرخه برقی ها را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

1- تنوع بالا از نظر تاشو بودن یا نبودن، طراحی های مدرن کلاسیک ، مدرن اسپرت و با ابعاد مختلف.

2-قابلیت پیمایش بالا (60 کیلومتر با هر بار شارژ)

3-باتری های با دوام و عمر بالا که برای حداقل 1500 بار (3.5 سال) شارژ طراحی شده اند.

4-قیمت بسیار مناسب به نسبت سایر دوچرخه های معمولی ، با وجود قابلیت های بی شمار دوچرخه برقی.

5-حرکت دوچرخه فقط با کمک دستگیره ی گاز به لطف قابلیت Power Assistance ، قابلیت حرکت تنها با پدال و نیز قابلیت حرکت به صورت ترکیبی از دو مکانیزم قبل و …..

(قابلیت Power Assistance در برخی مدل های دوچرخه برقی به شکل دستگیره ی گاز (مجهز به سنسور گاز) و در برخی دیگر از مدل ها به شکل پدال الکتریکی (مجهز به سنسور پدال) و گاه نیز به صورت ترکیب هر دو مورد یاد شده نمود پیدا می کند.)

دوچرخه برقی

تجربه ی کم هزینه رفت و آمدهای شهری

دوچرخه برقی تا سال 2015 میلادی ، طبق گزارشات آماری مارکتینگ جهانی و گوگل ترند، به دلایل مختلفی از جمله قدیمی بودن تکنولوژی باتری ها و نبود موتور های الکتریکی ای که بتواند جوابگوی یک موتور برقی یا دوچرخه برقی باشد و نیز عدم کفایت قطعات الکترونیکی، بیش تر به صورت کانسپت ها و عکس های رندر شده در نرم افزارهای گرافیکی و در حد خبرهای مجلات تکنولوژی و حرف های بین مردم باقی ماند.

به مرحله ی اشباع نزدیک شدن آلودگی هوا، ترافیک و تا حدود زیادی دلزدگی مردم نسبت به مسیرهای عبور و مرور روزانه و هم چنین کمبود تحرک و ورزش به خصوص در قشر دانشجویان و کارمندان همه و همه عواملی بودند که نیاز به یک ایده ی بکر و عملی برای اجرایی شدن داشتند. آن که در این امر زودتر پا پیش گذاشت و قاپ رقابت را از رقبا ربود، کسی نبود جز شیائومی در چین و تا حدودی فولکس واگن در اروپا !
ارتقای تکنولوژی باتری های لیتیوم یونی جدید و موتورهای الکتریکی فوق العاده قدرتمند براشلس (بدون جاروبک) همه ی آن چیزی بود که برای اختراع یک مد حمل و نقلی مدرن و پاک در قلب دوچرخه ها قرار گرفتند تا دوچرخه برقی امروزی ارج و قربی بالا بین مردم، به خصوص در کشورهای پرجمعیت و یا توسعه یافته، پیدا کند.

اکنون استفاده از دوچرخه برقی در بین مردم روز به روز بیش تر می شود، نه تنها به عنوان یک مد حمل و نقلی مدرن، پاک، کم هزینه و همه جا حاضر، که به عنوان یک وسیله ی ترکیبی از موتور و دوچرخه؛ به طوری که هر زمان بخواهید (چه برای تفریح و چه برای استفاده های مهم) می توانید با دید ورزش و مثل یک دوچرخه از آن استفاده کنید و هر زمان حوصله ی رکاب زدن نداشته باشید از دستگیره های گاز کمک گرفته و در واقع موتور-دوچرخه سواری کنید!

ذکر این نکته حائز اهمیت است که تکنولوژی های جدید یاد شده، مثل باتری های لیتیوم یونی با دوام، سبب پیشرفت های زیادی در اسکوتر برقی ، موتور برقی ، خودروهای تک سرنشین برقی و نیز کامیون های برقی نیز گردید و پیش بینی می شود تا سال 2020 سهم زیادی از وسایل حمل و نقلی از این باتری ها به عنوان هسته ی مرکزی تولید انرژی بهره ببرند.

مشخصات کلی و اولیه دوچرخه های برقی

موارد با اهمیت در انتخاب هر مدل از دوچرخه برقی منوط به 1- تعداد باتری داخلی 2- آمپر ساعت خروجی باتری ها 3- قدرت موتور 4- تاشو بودن دستگاه 5- میزان پیمایش با هربار شارژ کامل و 6- داشتن اهرم گاز مجزا می باشد.

البته انتخاب دوچرخه با ظاهر مناسب هم جزء موارد مهم به شمار می آید؛ اما به طور مثال یک دوچرخه برقی با باتری 10 آمپر ساعت با ظاهری متوسط بسته به نیاز ما می تواند ارجح بر یک دوچرخه برقی با ظاهر عالی اما با باتری 6 آمپر برساعت باشد؛ چراکه دوچرخه ی نوع اول می تواند با هر بار شارژ کامل به مقدار 60 تا 90کیلومتر و دوچرخه ی نوع دوم به میزان 40 تا 50 کیلومتر پیمایش کند و این ممکن است بسته به نیاز و تفکر هر کاربر، سبب تفاوت در انتخاب دوچرخه شود.

بهترین مشاوره برای خرید دوچرخه برقی را به طور تلفنی یا حضوری از مشاوران آکادمیک حمل و نقل و الکترونیک ما بگیرید. فقط کافی است روی اینجا کلیک کنید.
توصیه ی بسیار مهم/ مهم ترین بخش خرید دوچرخه برقی همانند دیگر وسایل حرکتی شارژی مثل اسکوتر برقی ، ارزش گذاری روی محصولی است که آن را می خواهید خریداری کنید و این امر جز با گارانتی دوچرخه برقی ممکن نمی شود. دلیل این امر قیمت و ارزش بالای یک دوچرخه برقی است و همان طور که بسیاری از شرکت های خودروسازی مدت زیادی است که محصولاتشان را به همراه ضمانت نامه عرضه می کنند، پس مطلوب تر است تا پس از انتخاب نهایی مدل مورد پسند، از ارائه ی گارانتی معتبر توسط شرکت تامین کننده اطمینان حاصل کنید.

براي مشاوره و كسب اطلاعات كاملتر با همكاران ما در بخش پشتيباني تماس حاصل فرماييد